Pierwsi Absolwenci

Zakończyła się 1. edycja Warmińskiej Szkoły Duchowości.

Warmińska Szkoła Duchowości powstała w 2019 r. Jej celem jest pogłębienie wiedzy z zakresu teologii duchowości, dzięki której uczestnicy będą mogli budować dojrzałą relację z Bogiem oraz towarzyszyć innym osobom.

https://wf1.xcdn.pl/files/22/06/18/560800_uB0f_IMG_4197_83.jpg.webp

Formacja trwa 2 lata, jest podzielona na 4 semestry, podczas których słuchacze zgłębiają 16 przedmiotów związanych z poszczególnymi dziedzinami życia duchowego m.in. teologia modlitwy, duchowość w Biblii, kryzysy czy duchowość w cierpieniu.

Pierwsza edycja została wydłużona przez przerwę spowodowaną pandemią, a dyplomy ukończenia otrzymało 48 osób. – Podczas nauki wiele wątpliwości zostało rozwianych, znalazłam wiele odpowiedzi, a jednocześnie pojawiało się jeszcze więcej pytań. Życie to droga, trzeba iść dalej, ciągle szukając odpowiedzi. Wszystkie treści przepracowane podczas zajęć cały czas w nas pracują, a my niesiemy to do naszych domów i dzielimy się z innymi – mówi Danuta Kwasiborska.

Absolwenci spotkali się na Mszy św. w kościele NSPJ w Olsztynie, a modlitwie przewodniczył abp Józef Górzyński. – Na naszej drodze wiary prowadzi nas Matka Boża, Mistrzyni życia duchowego. Jej postawa gotowości służenia, wiernego wypełniania woli Bożej jest dla nas wzorem – mówił metropolita warmiński. – Duchowość to rzeczywistość stworzona przez Ducha Świętego i to On ją prowadzi. Musimy poddać się działaniu Ducha Świętego, przyjąć postać sługi i wówczas będziemy w stanie najpełniej, jak to możliwe, wypełniać wolę Pana – podkreślił.

Łukasz Czechyra – Posłaniec Warmiński

https://olsztyn.gosc.pl/doc/7643073.Dojrzale-zycie-duchowe